163 O uchwale sejmu 2020.01.09

163 O uchwale sejmu 2020.01.09

Za Interia                                                           [1]

UCHWAŁA SEJMU. WSZYSCY WSTAJĄ, JANUSZ KORWIN-MIKKE SIEDZI

Uchwała będąca odpowiedzią Sejmu na prowokacyjne wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina została przyjęta przez aklamację. Jeden tylko poseł wyłamał się, nie wstał i nie oklaskiwał uchwały – to Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji.”

W sprawie serdecznej kolaboracji sanacji z nazistami niemieckimi,  wątpliwości nie ma żadnych; trwała aż do powstania kwestii eksterytorialnej autostrady z Rzeszy do Prus Wschodnich.  Budziła niepewność, a także niechęć i odrazę aliantów z I wś.

JE  Putin powiedział ogólnie prawdę – nie chodzi tu konkretnie o amb. Lipskiego. Dość oględnie zresztą powiedział, bo  o ambasadorze, nie rządzie; powinien też wspomnieć o konsultacjach szefa Policji Państwowej Kordiana Zamorskiego z wielkim przyjacielem Polski i Polaków, Heinrichem Himmlerem w sprawie należytego urządzenie obozu koncentracyjego, dla endeków głównie, w Berezie Kartuskiej.

Drogi Heinrich H.  miał już doświadczenie z niemieckich urządzeń takich instytucji, w Dachau /chyba/.

Ci ci głosowali za ową ustawą, są to tchórzliwe kundle, albo durnie kompletni.

Nie da się obronić kretyńsko łajdackiej polityki sanacji; leżałaby już dawno w błocie, gdyby nie cudowne możliwości głównego sojusznika zza oceanu. który wyciąga z niebytu upiory XX wieku: sanację w Polsce, banderyzm na Ukrainie, oba bowiem są antyrosyjskie. I o to właśnie chodzi.

Adam Czochralski                        2020.01.09

[1]   https://fakty.interia.pl/polska/news-uchwala-sejmu-wszyscy-wstaja-janusz-korwin-mikke-siedzi,nId,4252171

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *