261 Słuchałem dziś 2021.11.18

261 Słuchałem dziś 2021.11.18

telewizyjnego wystąpienia p. Ministra Z. Ziobry i z naciskiem powiedzieć muszę, że w całej rozciągłości popieram tezy i opinie które wygłosił, szczególnie w kwestii stanowienia prawa w sposób autonomiczny, niezależny od UE.

Ten rząd, zresztą, jest wart poparcia w tym co robi, ale z zastrzeżeniem – NIE dla  jego idiotycznej antyrosyjskiej polityki – z niszczeniem grobów wyzwolicieli włącznie; i NIE z jego udziałem w nakładaniu, za Ameryką,   kretyńskich sankcji na Białoruś…za to, że ośmieliła się wybrać sobie na prezydenta doświadczonego i zasłużonego polityka – JE Łukaszenkę, nie zaś jakąś kucharkę co dostała 10% głosów i w której Zachód upatrzył sobie jasnego idola i prezydenta tego kraju.

Minister wspominał też o wielkopowierzchniowych sklepach, będących własnością zachodnich korporacji, które wywożą stąd miliardy, a podatki płacą w swoich krajach. Słyszałem, że Unia podjęła, czy ma podjąć,  jakiś byt prawny, który nakazywałby płacenie podatków w miejscu ich pozyskania. I co? Co zrobił rząd, żeby te podatki wyegzekwować. A jeżeli Unia nic nie podjęła, to nic nie stoi na przeszkodzie aby Polska, suwerenna w polityce podatkowej, samodzielnie załatwiła tą sprawę. DO ROBOTY.

A wreszcie: co słychać ze sławną stępką – symbolem zamiarów odbudowy przemysłu w Polsce, no i oczywiście z samym przemysłem. Drogi to nie jest przemysł.

I jeszcze o granicy. Okazało się, że najlepszą bronią są armatki wodne i dziwi się: czyżby Polska posiadała tylko trzy takie pojazdy?…tyle było widać w  relacji zajść w Kuźnicy /chyba/. Trzeba zaangażować wszystkie taki pojazdy i rozstawić wzdłuż granicy, w korelacji z dronami. Oczywiście też te plecakowe urządzenia i gumowe kule.  Tych ludzi, brutalną akcją trzeba zniechęcić.

I jeszcze jedna sprawa. W relacji z konfliktu dziś słyszałem zawołanie Allach Akbar. Ten okrzyk winien być relacjonowany co godzina na cały świat…niech wszyscy zobaczą z czym mamy do czynienia. Zachód dobrze zna ten okrzyk i się go boi…

Adam Czochralski                                                                               2021.11.18

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *