233 „Byłam jedną z ostatnich… 2021.08.11

233 „Byłam jedną z ostatnich… 2021.08.11

Za Onet                                                                        [1]

„”Byłam jedną z ostatnich młodych kobiet w okolicy”. 22-latka opisała, co naprawdę dzieje się w Afganistanie

„The Guardian” opublikował wstrząsającą relację 22-letniej dziennikarki, która ucieka przed talibami. Sytuacja w Afganistanie jest dramatyczna. Do końca sierpnia amerykańskie wojska stacjonujące wyjadą z kraju, tymczasem talibowie terroryzują kolejne afgańskie miasta.”

Za tą potworną tragedię Afgańczyków, szczególnie kobiet, które zostały zepchnięte z poziomu ludzkiego na poziom nieludzki a nawet zwierzęcy, całkowitą odpowiedzialność ponosi Zachód, a szczególnie USA; to głównie Amerykanie uzbrajali Talibów do walki przeciwko, wspieranemu przez ZSRR, demokratycznemu rządowi Nadżibullacha, który europeizował Afganistan, szczególnie w kwestii praw kobiet – podobnie jak to robił Muamar Kaddafi w Libii – obaj podobnie zostali zamordowani rękami rodaków z inspiracji i pomocy Zachodu.

Amerykanie wojowali z Talibami w Afganistanie od lat, ale jakoś tak dziwnie, że przy całej swojej potędze przegrali…z góralami…których Ruscy by czapkami nakryli, gdyby nie: między  inną nowoczesną amerykańską bronią, amerykańskie Stingery /ręczna wyrzutnia przeciwlotnicza/ w które  Talibowie zostali wyposażeni i zaczęli sprytnie strącać ro0syjskie samoloty i helikoptery, bez których skuteczne akcje były trudne a nawet niemożliwe.

Tej jednej zbrodni było jak widać mało; teraz USA wycofują się z Afganistanu zostawiając na pastwę szaleńców – bandytów, których sami wyhodowali /podobnie jak ISIS na Bliskim wschodzie/, afgańskie społeczeństwo.

Amerykanie nie mają moralnego prawa tego robić. No chyba, że wywiozą ze sobą do Ameryki, wszystkich chętnych na taką podróż i zapewnią im ludzkie warunki; honorowo zaś, do Afganistanu zaś wyślą 200 000 żołnierzy aby zabić samodzielnie wyhodowaną bestię, żeby uwolnić od zagrożenia państwa graniczne.

Adam Czochralski                                                                                  2021.08.11

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/afganistan-bylam-jedna-z-ostatnich-mlodych-kobiet-w-mojej-okolicy-wstrzasajaca/nwyl1yp,79cfc278

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *