114 Sprawa Syrii i nie tylko 24.12.2018

114 Sprawa Syrii i nie tylko 24.12.2018

Decyzja prez. Trumpa o wycofaniu się stamtąd jest słuszna…ale tylko w 50 %; bowiem pozostaje kwestia naprawienia szkód wywołanych tą ekspedycją. Wchodzi w ich zakres,  zorganizowanie i wspieranie terrorystów ISIS, które wątpliwości nie przedstawia.

Dziś Rosja m.in. swoją akcją syryjską, jest w prawach, tak moralnych, jak materialnych, i to ona ma największy udział w ograniczeniu zasięgu terytorialnego , Państwa Islamskiego i jego potęgi; nie Ameryka, która…helikopterami przewoziła terrorystów, w imię szalonej idei usunięcia Asada; po morderstwach M. Kaddafiego i S. Husaina, ostatniego człowieka liczącego się w cywilizowanym na kształt europejski, świecie arabskim.

Te brakujące 50 % „słuszności” widzę w, nie wycofywaniu tego amerykańskiego wojska, ale w jego przejściu  pod dowództwo rosyjskie, i aby wspólnymi siłami dokończyć uczciwie tą aferę. Byłoby to znakomite posunięcie gwoli naprawienia amerykańskiej reputacji w świecie, która po II wś. zdrowo została nadszarpnięta…

Jeżeli jest prawdą, że gen. J. M. Mattis, który ustąpił, był przeciwny montowaniu w Polsce jakichś „fortów”, to stała się szkoda. W tej sprawie, jego opinia winna być uwzględniona, głównie dla bezpieczeństwa Ameryki; bowiem te Wasze amerykańskie „pieski”, tu zainstalowane, potocznie zwane Solidaruchami, z gorliwości pomieszanej z infantylizmem i pospolitym łajdactwem /niszczenie grobów radzieckich/, gotowe są aby Was Amerykanów wciągnąć w wojnę z Rosją, po której Wasz piękny i ludzkości zasłużony  kraj, stanie się niezdatny do życia biologicznego. Ta organizacja NATO nie wytrzyma próby i rozpadnie się skutkiem pierwszego poważnego „dostosowania”, i staniecie sami wobec rosyjsko-chińskiej potęgi; tak na początek, bo jeśli wykaże ona swoją moc, to bez wątpienia dołączą inni, liczni, mający z Ameryką rachunki do wyrównania…

Konkludując: pomoc Ruskim w Syrii – tak; pomysły „fortów” czy Redzikowów z bazami rakiet w Polsce – nie; i to jest droga do America First, której to wzniosłej i wtedy sensownej   idei, świat chętnie dopomoże.

Adam Czochralski        24.12.2018

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *