123 Kto stchórzył?… 19.02.2019

123 Kto stchórzył?… 19.02.2019

WCzc Pan Daniel Passent zamieścił w swoim blogu [1] tezę następującą:

Morawiecki stchórzył

17 lutego 2019, niedziela

Moim skromnym zdaniem premier Morawiecki odwołał swój udział w szczycie V4 (grupa wyszehradzka) w Jerozolimie bardziej ze względu na zbliżające się wybory niż ze względu na to, że premier Netanjahu obraził naród polski.”

Moja opinia jest trochę odmienna: otóż JE Morawiecki wykazał się odwagą; polegającą na tym, że po raz pierwszy, urzędujący polski premier, prosto i kategorycznie odrzucił wszelki żydowskie roszczenia odszkodowawcze.

Moim skromnym zdaniem, to właśnie nasz znakomity i WCzc publicysta p. Daniel Passent, obraził się na premiera, i za to właśnie.

Nawiasem mówiąc, uważam, że czas najwyższy skończyć z tymi spekulacjami co do pozycji Polski w sprawach odszkodowawczych: publikując kluczowe słowa z tej polsko-amerykańskiej umowy z 1960; np. „/…/ i wszystkie inne roszczenia/…/„.

Ta potężna kwota, jaką się Polska okupiła Ameryce, musi stanowić domniemanie, że taki zwrot tam jest zawarty, i że to kończy sprawę i spory wokół niej. Cyrankiewicz ani Gomułka głupcami raczej nie byli.

Zaś co do kwestii”wydania” Niemcom, przez Polaków, rodziców autora; brak jest ujawnienia: czy ci dorośli Żydzi stanowili, czy nie stanowili zagrożenia życia dla tych Polaków?…zważywszy na drakońskie przepisy ówcześnie obowiązujące, grożące śmiercią przechowującym Żydów i całej ich rodzinie.

Oczywiście zakładam, że Pan Daniel Passent jako Polak, postawiony w miejscu i warunkach tych „zdradzieckich Polaków” przechowałby Żydów, narażając życie swoje, Agnieszki Osieckiej i Waszej sympatycznej córki…kropka.

Adam Czochralski         19.02.2019

[1] https://passent.blog.polityka.pl/2019/02/17/morawiecki-stchorzyl/#more-5180

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *