124 Co tam Polska robi?… 24.02.2019

124 Co tam Polska robi?… 24.02.2019

Czytam za Interia:                                              [1]

„Morawiecki: Rozmawiamy o tym, jak powstrzymać fale migracji do UE

Pierwszy w historii szczyt Unii Europejskiej i Ligii Państw Arabskich odbywa się w Szarm el-Szejk. Decyzje o jego zorganizowaniu zapadły w Salzburgu w połowie 2018 r. Wtedy też pojawił się pomysł, by zacieśniając współpracę z Egiptem i innymi krajami północnej Afryki ograniczać migrację na Stary Kontynent. Polskę reprezentuje premier Mateusz Morawiecki.”

Wygląda, że to spotkanie, to jest dalszy ciąg historii z Marakeszu, i że niestety, Polska włącza się w tą akcję, Europie zafundowaną przez światowe Moce Główne Nieazjatyckie.

Nie ma możliwości, aby nie doszło tam do jakichś kompromisowych uzgodnień,          które Europę obciążą…kosztami podniesienia warunków bytu 2 mld ludzi  z Afryki; celem powstrzymania imigracji, ma się rozumieć.

A żeby było weselej, dzieje się to, kiedy niemiecka przemysłowa ‚lokomotywa’ ma PMI 48 z kawałkiem, świat zaś stoi na krawędzi wojny gospodarczej Chiny – USA, która nie może się nie odbić dramatycznie na rynkach wyrobów europejskich. W tych warunkach, obiecywanie czegokolwiek jest zwykłym oszustwem

Ponadto: o ile państwa postkolonialne, biorące onegdaj udział w uczcie, mają jakiś moralny obowiązek troski o byt ludów swoich niegdysiejszych kolonii, to Polska która w tej uczcie udziału nie brała – nie żeby nie chciała, ale jej to uniemożliwiono – nie ma takowego obowiązku. Zasoby zgromadzone niegdysiejszych kolonizatorów, w jakimś stopniu umożliwiają im jakąś pomoc; polska chuda – m.in. emerytury oraz pensje nauczycieli i pielęgniarek – żaba, nie ma tam nic do roboty.

Powstrzymanie imigracji musi być zaczęte od całkowitego wycofania się USA z Syrii i zaprowadzenie tam pokoju, przez Assada, Ruskich, Iran – oni mają moralna i materialną legitymację ku temu. Turcja też winna się w to włączyć. Dopóki się tego nie dokona, bliskowschodnio-afrykańska awantura nigdy się nie skończy.

Drugim etapem winno być uporządkowanie spraw libijskich, siłami, i na koszt państw które zburzyły tamtejszy porządek. Potomek Muammara Kadafiego winien być do tego celu użyty.

Na europejskich zewnętrznych granicach muszą stanąć płoty i zasieki, łodzie muszą być skutecznie zawracane; to jest nasz Europejczyków, moralny psi obowiązek, wobec współczesnych zdanych na nasza opiekę i rozum, i przyszłych pokoleń.

Adam Czochralski                24.02.2019

[1]     https://fakty.interia.pl/swiat/news-morawiecki-rozmawiamy-o-tym-jak-powstrzymac-fale-migracji-do,nId,2852889

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *