124 Co tam Polska robi?… 24.02.2019

124 Co tam Polska robi?… 24.02.2019

Czytam za Interia:                                              [1]

„Morawiecki: Rozmawiamy o tym, jak powstrzymać fale migracji do UE

Pierwszy w historii szczyt Unii Europejskiej i Ligii Państw Arabskich odbywa się w Szarm el-Szejk. Decyzje o jego zorganizowaniu zapadły w Salzburgu w połowie 2018 r. Wtedy też pojawił się pomysł, by zacieśniając współpracę z Egiptem i innymi krajami północnej Afryki ograniczać migrację na Stary Kontynent. Polskę reprezentuje premier Mateusz Morawiecki.”

Wygląda, że to spotkanie, to jest dalszy ciąg historii z Marakeszu, i że niestety, Polska włącza się w tą akcję, Europie zafundowaną przez światowe Moce Główne Nieazjatyckie.

Nie ma możliwości, aby nie doszło tam do jakichś kompromisowych uzgodnień,          które Europę obciążą…kosztami podniesienia warunków bytu 2 mld ludzi  z Afryki; celem powstrzymania imigracji, ma się rozumieć.

A żeby było weselej, dzieje się to, kiedy niemiecka przemysłowa ‚lokomotywa’ ma PMI 48 z kawałkiem, świat zaś stoi na krawędzi wojny gospodarczej Chiny – USA, która nie może się nie odbić dramatycznie na rynkach wyrobów europejskich. W tych warunkach, obiecywanie czegokolwiek jest zwykłym oszustwem

Ponadto: o ile państwa postkolonialne, biorące onegdaj udział w uczcie, mają jakiś moralny obowiązek troski o byt ludów swoich niegdysiejszych kolonii, to Polska która w tej uczcie udziału nie brała – nie żeby nie chciała, ale jej to uniemożliwiono – nie ma takowego obowiązku. Zasoby zgromadzone niegdysiejszych kolonizatorów, w jakimś stopniu umożliwiają im jakąś pomoc; polska chuda – m.in. emerytury oraz pensje nauczycieli i pielęgniarek – żaba, nie ma tam nic do roboty.

Powstrzymanie imigracji musi być zaczęte od całkowitego wycofania się USA z Syrii i zaprowadzenie tam pokoju, przez Assada, Ruskich, Iran – oni mają moralna i materialną legitymację ku temu. Turcja też winna się w to włączyć. Dopóki się tego nie dokona, bliskowschodnio-afrykańska awantura nigdy się nie skończy.

Drugim etapem winno być uporządkowanie spraw libijskich, siłami, i na koszt państw które zburzyły tamtejszy porządek. Potomek Muammara Kadafiego winien być do tego celu użyty.

Na europejskich zewnętrznych granicach muszą stanąć płoty i zasieki, łodzie muszą być skutecznie zawracane; to jest nasz Europejczyków, moralny psi obowiązek, wobec współczesnych zdanych na nasza opiekę i rozum, i przyszłych pokoleń.

Adam Czochralski                24.02.2019

[1]     https://fakty.interia.pl/swiat/news-morawiecki-rozmawiamy-o-tym-jak-powstrzymac-fale-migracji-do,nId,2852889

2 komentarze

  1. vpn ایفون Hi there! Do you know if they make any plugins to assist with Search engine optimization? I’m attempting to get my website to rank for some focused search phrases but I’m not viewing really very good gains. If you know of any remember to share. Many ma

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *