144 O proteście OIL 10.09.2019

144 O proteście OIL 10.09.2019

Za WP                                                                              [1]

„Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie ogłosiła „Narodowy kryzys zdrowia”

/…/Apel do rządu i posłów

Środowisko medyczne kieruje apel do rządu oraz posłów obecnej kadencji o realizację sześciu kluczowych postulatów. Chodzi o zwiększenie nakładów finansowych na ochronę zdrowia do minimalnego progu 6,8 proc. PKB w 2021 roku i 9 proc. PKB do 2030 roku. Medycy domagają się również utworzenia Ministerstwa Zdrowia i Polityki Społecznej, które odpowiadałoby za potrzeby obywateli z zakresu zdrowia i zabezpieczenia społecznego./…/”

Kategorycznie popieram te żądanie dotyczące budżetowych nakładów PKB na opiekę zdrowotną.                                                    Ponadto popieram żądanie ZNP /tego prawdziwego/ podniesienia płac nauczycielskich o 1000 PLN netto z wyrównaniem od początku protestu; też z budżetu, nie samorządów.

Wyjątkowo hojny rząd, szczególnie w zakupach demobilu u swojego strategicznego protektora, a rażąco dyskryminujący płacowo, dziedziny decydujące o wartości kapitału ludzkiego, polskiego, będącego podstawą przyszłej, pozytywnej egzystencji państwa, i narodu będącego jego treścią, jest rządem zdradzieckim wobec interesu polskiego.

Zbliżają się wybory, powiem tak: nie ma dziś dla Polaków dobrego wyjścia – endecja nie żyje, są tylko: fatalne – Solidaruchy, złe – Komuchy, i marne – chłopki roztropki z PSL, dające wszak nadzieję na to, że wykażą instynkt samozachowawczy mogący być wartością w trudnych czasach.

Spośród trojga złego, człowiek rozsądny wybiera mniejsze zło. Trzeba głosować na PSL Tenże zaś nie powinien wchodzić w żadne koalicje.

Adam Czochralski                             10.09.2019

[1]  https://wiadomosci.wp.pl/okregowa-izba-lekarska-w-warszawie-oglosila-narodowy-kryzys-zdrowia-6422742660601985a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *