177 Sprawa ocieplenia klimatu 2020.04.23

177 Sprawa ocieplenia klimatu 2020.04.23

Ja się nie znam na technice przemysłu węglowodorów, ale wobec nieubłaganie rosnącej temperatury atmosfery ziemskiej, niosącej niezawodnie destrukcyjne skutki, ludzkość bezzwłocznie powinna zrobić rzecz następującą.

Trzeba zgasić te 10-cio mertowe „świece” płonącego gazu, które towarzyszą niektórym instalacjom. Nikt mi nie powie, że nie jest możliwe przerobienie  tego reliktu, z początku eksploatacji ropy naftowej i gazu, i tą „świecę” rurą gdzieś odprowadzić i albo włączyć do instalacji gazowej, albo jakoś zmagazynować. Skroplić np….

Kiedyś, kiedy takich instalacji było mało, a na świecie było zimno zimą, można było „świece” tolerować; dziś, kiedy ich są tysiące, a może setki tysięcy, czas najwyższy aby z tą tolerancją skończyć. Te dziesięciometrowej wysokości  a metr średnicy ognie  o temperaturze 1000 stopni C, w ilości setek tysięcy, płonące 24 godziny na dobę niewątpliwie wpływają  znacznie, a negatywnie,  na klimat ziemi.

A kto, gwoli oszczędności nakładów na tą zmianę, będzie chciał utrzymywać status quo, niech, albo zamyka interes, albo płaci kary, albo podlega innym sankcjom.

Oczywistym jest, że taka operacja w mikro śladowym, ale nie zerowym, stopniu wpłynie na klimat; jednak wobec grożącej katastrofy, niczego co od człowieka zależy,  nie wolno poniechać.

Adam Czochralski                                                            2020.04.23

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *