187 O Konwencji Stambulskiej 2020.07.26

187 O Konwencji Stambulskiej 2020.07.26

Oczywiście należy ją wypowiedzieć; przede wszystkim nie trzeba było jej podpisywać – jak to państwa wolne uczyniły.

Skoro jesteśmy przy kwestii ‚przemocowej’ warto dodać, że do śmietnikowej trajektorii owej konwencji należałoby dołączyć radosną solidaruszą, ustawową  twórczość, dotyczącą ochrony napoczętych niemowląt – przed ich własnymi matkami, oraz dzieci – przed ich własnymi rodzicami, a żon przed mężami…które to „dzieła” pełnią w obu przypadkach, niewątpliwie destrukcyjną społecznie rolę.

A co trzeba by było uchwalić?

Warto uchwalić wprowadzenie do szkół kar cielesnych.

W USA w kilkunastu stanach, takie kary się stosuje, zaś ich wprowadzanie ma tendencję rosnącą…a „leje” się deską o szer. 15 cm z wygodnym uchwytem.                  Rzecz odbywa się w wyniku ankiety przeprowadzonej z rodzicami, którzy wyrażają zgodę, lub nie, na to aby tak karać ich występnego potomka.

Dzisiaj powszechnie praktykowany na świecie zakaz  takich kar – dający poczucie bezkarności – skutkuje złem:  wykluczenia ucznia, a także wzrostem przemocy; tak w relacjach dziecięcych jak i  w świecie dorosłych.

Kara cielesna jest najbardziej efektywną w relacji kosztów: mała szkoda wyrządzona –  duży osiągnięty cel.

Zaś naszym starym obrońcom klasy robotniczej i innym anarchistom, którzy podniosą giewałt, że teraz: ‚baby będą dostawać w łeb‚ powiem tak: spoko, mamy niezłe przepisy KK, KW , które znakomicie obronią te ‚babskie łby’ i nie tylko one…

Adam Czochralski                                                               2020..07.26

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *