133 Kto wywołał II wś. 28.06.2019

133 Kto wywołał II wś. 28.06.2019

Za Wirtualną Polską                                                                   [1]

Narada niemieckiej prawicy w Szczecinie. „Hotel anulował rezerwację”

/…/Partia AfD ma 91 posłów w 709-osobowym Bundestagu. Obecnie to trzecia, zaraz po koalicji CDU/CSU i SPD, największa siła polityczna w Niemczech. Ugrupowanie budzi kontrowersje ze względu na stosunek do Polski i nazistowskiej przeszłości Niemiec. Alexander Gauland, wiceszef ugrupowania, twierdzi, że „nasi zachodni sąsiedzi powinni być dumni z osiągnięć Wermachtu”. Inny członek AfD, Kay Nerstheimer, zamieścił na swoim oficjalnym profilu na Facebooku link do filmu obwiniającego Polskę o wybuch II wojny światowej./…/

Ta niemiecka opinia, przypisująca Polsce winę za wybuch II wś. jest prawdziwa. Przykro mi to mówić jako Polakowi, ale to prawda.

Pierwsza wojna światowa, na wschodzie, nie została dokończona. Niemcy władający, po rozejmie 18.11.1918 tym terenem ustanowili w Polsce, w oparciu o Legiony, swoją rezydenturę polityczną w osobie Józefa Piłsudskiego i jego kamaryli

Jej zadaniem było paraliżowanie możliwości rozwojowych „odrodzonego” państwa polskiego. Ta ekipa swoje zadanie wykonała.

Uniemożliwiałem pracę wszystkich 3-ch sejmów” /J. Piłsudski – zwierzenia przyjaciołom po udanym zamachu majowym 1926/

„/…/Jestem wielkim ryzykantem, cały mój wpływ w państwie kładę na to, aby Polska utrzymywała wielką liczbę kawalerii /…/ J. Piłsudski „Pisma – Mowy – Rozkazy”

To ostatnie było powiedziane ok. 1930 roku, przy powszechnej w kręgach wojskowych wiedzy, wynikającej z doświadczeń I wś., że karabin maszynowy, broń pancerna i lotnictwo czyniły kawalerię całkowicie bezużyteczną w przyszłej wojnie…

Pa polityka uczyniła Polskę krajem bezbronnym wobec zmechanizowanej armii niemieckiej, a  każda wielka słabość jest zachętą potencjalnego agresora do napaści. I tak się stało.

Ten Niemiec ma rację: to” sanacyjna” Polska swoją kretyńską i zdradziecką polityką, ją osłabiającą, zachęciła  III Rzeszę do agresji.

Dzisiejsza  „polityka” Solidaruchów w Polsce, ma to samo zadanie do wykonania.

Ja nie widzę powodu, aby uniemożliwiać AfD, spotkanie w Szczecinie. Ta partia jest przyszłością Niemiec, a może i nie tylko, kładącą kres idiotyzmom proimigranckim, oraz żydowskiej, exportowej  polityce promniejszościowej, której powszechność ma przesłonić ich prawdziwe, diasporowe, judaistyczne  interesy; dziś prawie wszędzie  realizowanej.

Adam Czochralski     28.06.2019

[1] https://wiadomosci.wp.pl/narada-niemieckiej-prawicy-w-szczecinie-hotel-anulowal-rezerwacje-6396861699500161a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *