160 Szkoła a LGBT wg. JE abp M.J. 25.12.2019

160 Szkoła a LGBT wg. JE abp M.J. 25.12.2019

Za WP                                                                       [1]

„Abp Marek Jędraszewski: Ekologizm to zjawisko niebezpieczne

To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki [Grety Thunberg – red.]. To coś, co się nam narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych – powiedział abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

/…/Marek Jędraszewski odniósł się też do lekcji tolerancji wobec osób LGBT w szkołach, którą wprowadziła m.in. Warszawa. Stwierdził, że „nie ma większej krzywdy wyrządzonej dzieciom”.

-Narzuca im się pewne rzeczy i deprawuje od wieku przedszkolnego wbrew wiedzy i zgody rodziców. Pozbawia się czystości ich serc, niewinności/…/Okazuje się, że są ludzie i siły zainteresowane tym, by nie było dzieci z ich niewinnością. Komuś zależy na tym, aby one były zdeprawowane. To krzywda wyrządzona całemu społeczeństwu teraz i na przyszłość – powiedział duchowny./…/”

W pełni zgadzam się i popieram, w obu kwestiach, stanowisko metropolity abp Jędraszewskiego. Szkoda tylko, że mitoman, bo ksiądz,  mówi takie rzeczy,  nie zaś osoba urzędowa – niezależny pragmatyk, realista –  decydujący o sposobie życia społeczeństwa.

Adam Czochralski                      25.12.2019

[1] https://wiadomosci.wp.pl/abp-marek-jedraszewski-ekologizm-to-zjawisko-niebezpieczne-6460432521377409a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *