209 Unia powinna… 2020.01.18

209 Unia powinna… 2020.01.18

Prezes NBP: Unia powinna wybudować nam szereg elektrowni jądrowych

Prezes NBP Adam Głapiński odniósł się do energetyki /…/         [1]

Pan Glapiński, skoro tak twierdzi, pewnie nie zna /albo udaje/ okoliczności likwidacji  polskiej elektrowni atomowej Żarnowiec.

A prawda jest taka, że to ówczesne polskie władze, w osobie pierwszego niekomunistycznego rządu Tadeusza Mazowieckiego uległy rozkazowi aby elektrownię zlikwidować. Rzecz jest opisana w moim blogu, we wpisie nr. 9 /dziewięć/, bez wskazania rozkazodawcy.

Logicznym byłoby, aby ten „szereg elektrowni…” wybudował nam ten, kto Żarnowiec zniszczył. Polska w 1989 do EWG nie należała, zaś Unia Europejska powstała 3 lata później /w 1992. Z czego płynie prosty wniosek, że to nie Unioniści kazali zlikwidować elektrownię i to nie oni powinni nam je licznie budować.

Z prawdopodobieństwem bliskim pewności, można przyjąć, że elektrownię Żarnowiec kazał zlikwidować ówczesny amerykański ambasador , a ten rozkaz, bez sprzeciwu wykonały Solidaruchy, których członkiem był taż Adam Glapiński [2] .

Zważywszy powyższe, mówiąc o budowie, czy raczej odbudowie, elektrowni –  kosztami przedsięwzięcia powinni być obciążenie sprawcy jej zniszczenia; czyli: rząd amerykański w 90 % oraz Solidaruchy według rangi – czyli solidaruszy motłoch po 1000 PLN, a elyta, do której p. Glapiński należał, po 100 000 PLN; tak na oko, to będzie brakujące 10 %.

i to będzie dobre i uczciwe.

Adam Czochralski                                                                    2020.01.18

1   https://www.onet.pl/biznes/biznesalert/prezes-nbp-unia-powinna-wybudowac-nam-szereg-elektrowni-jadrowych/dnct1s7,30bc1058

2  Adam Glapiński/…/W latach 80. działał w podziemnej „Solidarności”, w stanie wojennym był współprzewodniczącym podziemnej „Solidarności” w SGPiS./…/ za Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *