210 Kto założył III RP?… 2020.01.19

210 Kto założył III RP?… 2020.01.19

Pan Adam Wielomski w swoim artykule pt. „Zbrodnia gen. Jaruzelskiego i “zdrada” KOR-u”                                                                                                             Za Dziennik Gajowego Maruchy [1]

wyraził, miedzy innymi kwestiami, z którymi się zgadzam pogląd, że/…/„opozycja demokratyczna”/…/Dostała władzę, ale bez zgody na ideologiczne eksperymenty. W ten sposób gen. Wojciech Jaruzelski założył III RP. I tego nie mogę mu wybaczyć.

Z tym stwierdzeniem się nie zgadzam. Rozumując w ten sposób, warto wiedzieć, że prawdziwymi założycielami III Rzeczypospolitej  w 1989 były dwie wasalne wobec PZPR partie: ZSL /Zjednoczone Stronnictwo Ludowe/ z prezesem R. Malinowskim, oraz SD /Stronnictwo Demokratyczne/ z prezesem J. Jóźwiakiem.

Wymuszony sankcjami, plan PZPR podzielenia się władzą z popezetperowską opozycją w proporcji: PZPR 50 %, partie sojusznicze: prawdopodobnie  ZSL 7,5 % i SD 7,5 %, razem z nimi 65 % do 35 %  Solidarność, był poprawny i sensowny; niestety na ich, i Polski, nieszczęście, Komuchy nie doceniły stopnia zidiocenia polskiej hołoty.

W wyniku wyborów czerwcowych 89 PZPR uzyskał niepełne swoje 50 % /trzeba było później „dobierać” posłów/, zaś w senacie stracono wszystkich kandydatów – wynik był 99 % Solidarność i 1 % /i głos/ – niezależny kandydat z Piły p. Stokłosa.

Wynika wyborów był szokujący i dwie satelickie partie: ZSL i SD mające mieć, wespół z innymi partyjkami, razem 15 %, nie bez namów Lecha Wałęsy /przewodniczącego Solidarności/ postanowiły zdradzić sojusznika PZPR.

Skutek był taki, że desygnowany przez Jaruzelskiego na nowego premiera, stary premier  Tadeusz Kiszczak nie był zdolny uzyskać większości sejmowej niezbędnej do utworzenia rządu i złożył rezygnację. Wtedy prezydent Jaruzelski desygnował na premiera Tadeusza Mazowieckiego…; i od tej chwili o losach Polski zaczęli decydować, w największym stopniu, amerykańscy Żydzi, często ci  co to z Europy uciekli, lub ich potomkowie… a ich pierwszą polską ofiarą była niedokończona żarnowiecka elektrownia atomowa …  /wg. wpis nr.9/

W rezultacie tych wydarzeń, i po przejściu grupy posłów  PZPR do tzw. Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego /Solidarności/, podział mandatów tego sejmu X kadencji był: PZPR 173, OKP 161, ZSL76, SD27, PAX 10, UChS 8, PZKS 5 posłów…i PZPR znalazł się w opozycji wobec większości –  koalicji reszty wybrańców.

Jaruzelski nie zdradził; po tym wszystkim i wobec Gorbaczowskiego gadania o pierestrojce, znalazł się w sytuacji bez oparcie i bez wyjścia, i zrobił to co musiał.

Taka jest zdradziecka prawda o inicjacji III RP Drogi imienniku Wielomski.

Adam Czochralski                                                                         2020.01.19

[1]   https://marucha.wordpress.com/2021/01/19/zbrodnia-gen-jaruzelskiego-i-zdrada-kor-u/#more-90013

PS

Moją negatywną opinię o bytności Jaruzelskiego w Nowym Yorku, z powyższego wpisu usunąłem. On tam faktycznie był; jechał na sesje ONZ, o czym zapomniałem.

ac                           2021.03.29

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *